Teketek Haber

Piu Entertainment Sektördeki 10. Yılını Dünya Starlarıyla Kutluyor

Piu Entertainment Sektördeki 10. Yılını Dünya Starlarıyla Kutluyor
07 Temmuz 2023 - 17:02

Dünyaca ünlü isimleri, gösterileri ve yapımları sanatseverlerle buluşturan Piu Entertainment, sektördeki 10. yılını konser serisiyle kutlayacak. Sahne sanatlarının her alanında birçok kültürel etkinliğin yapımcılığını üstlenen Piu Entertainment, Ağustos ve Eylül aylarında sanatseverleri müzik dünyasının gözde isimleriyle buluşturacak.

Kuruluşunun 10. yılını büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanan Piu Entertainment, Yasmin Levy, Buika, Imany, Gipsy Kings ve Havasi gibi ünlü isimleri İstanbul’un gözde etkinlik mekanlarından Turkcell Vadi ve Zorlu PSM’de sanatseverlerle bir araya getirecek. 9 Ağustos’ta Turkcell Vadi’de Havasi’nin konseriyle başlayacak seri, 10 Ağustos’ta Turkcell Vadi’de Yasmin Levy, 7 Eylül’de Turkcell Vadi’de Imany, 19 Eylül’de Gipsy Kings by Andre Reyes ve 26 Eylül’de Buika ile Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde devam edecek.

Sektördeki 10. yıllarını taçlandıracak konserler serisine imza atmanın heyecanını duyduklarını belirten Piu Entertainment Yönetici Ortağı Cemil Demirok; “Piu olarak sanat bizim ilham kaynağımız ve kendimizi bu evrensel dile tercüman olarak görüyoruz. Hem Türkiye’de hem de İngiltere ağırlıklı olmak üzere yurt dışında müzik, tiyatro, opera, müzikal, dans ve sahne şovlarının yapımcılığını üstlenmenin gururunu yaşıyoruz. 10 yıldır sanatseverlere dokunan birbirinden kıymetli işlere imza atmak için tutkuyla çalışıyoruz. Amacımız sanatseverlerin duygularına dokunabilmek, hafızalarında ve kalplerinde yer edecek anları tasarlayarak onlara eşsiz deneyimler yaşatmak. Bu yüzden her işimizi titizlikle planlıyor, global bilgi birikimimiz ve sanat aşkımız ile üretiyoruz. Şimdi de bu yolculukta bizimle heyecanımızı paylaşan isimleri bir konser serisiyle seyirciyle buluşturacağız. Kurulduğumuz günden bu yana elde ettiğimiz başarılarımızı önümüzdeki dönemde de taçlandıracak projelerimizi sevenleriyle buluşturmak için heyecanlıyız” dedi.

Piu Entertainment Hakkında;

Piu Entertainment, müzik, tiyatro, opera, müzikal, dans ve sahne şovları gibi farklı disiplinlerde prestijli prodüksiyonların yapımcılığını ve organizasyonunu gerçekleştirmektedir. İstanbul ve Londra ofisleriyle global entertainment sektörünü yakından takip eden Piu Entertainment, Birleşik Krallık’ta yabancı dünya starları ile konserler düzenleyen ilk Türk organizasyon şirketidir. Goran Bregovic, Lara Fabian, Kitaro, Buika, Isabelle Huppert, Monica Belluci, Havasi ve daha birçok yıldızın etkinliklerini dünyaca ünlü Royal Albert Hall, Barbican Centre, Southbank Centre ve Hammersmith Apollo gibi ikonik salonlarda gerçekleştirmektedir. Londra’da İngiliz oyuncu ve yaratıcı ekibiyle üretilen En İyi Müzikal Tony Ödülü sahibi, Green Day’s American Idiot müzikalinin ve 2016 yılında dünya prömiyeri İstanbul’da gerçekleşen, Banksy’nin ‘The Story Behind: Banksy – Global Art Show’ sergisinin ortak yapımcısıdır. Ocak 2020’de prömiyer yapan ve bilet satış rekorları kıran, Türk tiyatrosunun en önemli prodüksiyonlarından, 19 ödül sahibi Amadeus’un, Küheylan, Timsah Ateşi’nin SAKM ile ortak yapımcılığını üstlenmektedir. Cumhuriyet’in 100. Yılı için özel olarak sahneye konan, Türkiye’nin en büyük prodüksiyonlarından biri olan 1923 Müzikali’nin de SAKM ve Zorlu PSM ile ortak yapımcısıdır. Sanatı ilham kaynağı ve evrensel bir dil olarak gören Piu Entertainment, sanat dünyasında 10. yılını kutluyor.3