Teketek Haber

İSTANBUL’DA FELAKET

Son dakika haber: Meteoroloji gün itibariyle ‘Sarı alarm’ koduyla İstanbul için kuvvetli yağış uyarısında bulunmuştu. Öğleden sonra başlayan yağmur ve dolunun ardından Çatalca’da hortum gözlenirken, Esenyurt’ta dere taştı ve sokaklar sular altında kaldı. Bodrum katlarda oturan ve boğulma tehlikesi yaşayan kişileri kurtarmak için çalışma başlatıldı. İşte İstanbul’daki hava durumundan son haberler…

İSTANBUL’DA FELAKET
23 Haziran 2020 - 17:01

Son dakika haber: MGM’den yapılan açıklamalarda, “İstanbul’da 23 ve 24 Haziran tarihlerinde şiddetli sağanak etkili olacak” denilmişti. Gelen son dakika bilgilerine göre İstanbul’da yağmur ve fırtına etkili olmaya başladı.

İstanbul’da kuvvetli sağanak yağışın başlamasıyla birlikte Çatalca’da dev hortum görenleri ürküttü.

ESENYURT SULAR ALTINDA

İstanbul Esenyurt’ta sel baskını sırasında bir kadın suyu kapıldı. Sürüklenen kadın çevredekiler tarafından kurtarıldı.

Öte yandan Pınar Mahallesi’nde de dere taştı. Taşkın suları yolları göle çevirdi. Yolda kalan araçlarını kurtarmak isteyen kişiler zor anlar yaşadı. Göle dönen yolda minibüs mahsur kaldı. İçeriye dolan sudan kaçmak isteyen yolcular minibüsün üstüne çıktı.

BODRUM KATTA BOĞULMA TEHLİKESİ

Esenyurt’ta bodrum katlarda oturan vatandaşların evlerini su basarken boğulma tehlikesi yaşayan kişileri kurtarmak için çalışma başlatıldı.

MİNİBÜS ÜSTÜNDE MAHSUR KALDILAR

Esenyurt’ta etkili olan sağanak yağış nedeniyle dere taştı. Pınar Mahallesi’nde yollar göle döndü. Buradaki sokakta minibüs mahsur kaldı. İçeriye dolan sudan kaçmak isteyen yolcular minibüsün üstüne çıktı.


25 İL İÇİN ‘SARI KOD’ UYARISI

Kuvvetli yağışın beklendiği iller şöyle sıralandı: Ankara, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Uşak, Zonguldak, Bartın, Yalova, Karabük ve Düzce.

Son dakika haberi | 25 il için 'Sarı kod' uyarısı yapıldı

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ 

Öte yandan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet ve Koordinasyon Merkezi (AKOM) de önümüzdeki iki gün boyunca İstanbul genelinde yağışlı havanın etkili olacağı tahminini paylaşarak, yağışların yarın saat 10.00’da il genelinde kısa süreli ve kuvvetli şekilde etkili olacağı uyarısında bulunmuştu.

İSTANBUL’DA HORTUM DEHŞETİ

TIP MERKEZİNİN ÇATISI UÇTU

Esenyurt’ta dehşet anları! Tıp merkezinin çatısı böyle uçtu…

BURSA’DA CAN KAYBI

Bursa’nın Kestel ilçesinde selde kaybolan 4 kişiden 3’ünün cansız bedenlerine ulaşıldı. Sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 5’e yükseldi. Kayıp bir kişinin arama çalışmaları sürüyor…