Teketek Haber

KAHRAMANMARAŞLI SANATÇI DİLBER AY HAYATINI KAYBETTİ

Sanatçı Dilber Ay, geçirdiği kalp krizi sonucu 63 yaşında hayatını kaybetti.

KAHRAMANMARAŞLI SANATÇI DİLBER AY HAYATINI KAYBETTİ
30 Nisan 2019 - 13:18

Sanatçı Dilber Ay, geçirdiği kalp krizi nedeniyle kaldırıldığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Akraba ziyareti nedeniyle Ankara’ya giden sinema ve ses sanatçısı Dilber Ay, rahatsızlanarak saat 22.05’te ambulansla Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen sanatçı Ay’ı hayatta tutmak için doktorlar, yaklaşık bir saat çaba sarfetti. Dilber Ay, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Acil Servis Sorumlusu Dr. Kemal Günaydın, Dilber Ay’ın saat 22.05’te hastaneye geldiğini, yapılan tüm müdahalelere rağmen yanıt alamadıklarını ve saat 23.00’da hayatını kaybettiğini bildirdi. Sanatçı Dilber Ay’ın Düzce’de toprağa verileceği belirtildi.

YARDIMLAŞMA PLATFORMU’NUN BÖLGE SORUMLULUĞUNU YAPIYORDU

Dilber Ay’ın, bir süredir ‘Dünyayı İyilik Kurtaracak’ isimli platformun Yenidoğan sorumluluğunu yaptığı öğrenildi.

Platformun gönüllülerinden polis memuru Mustafa Şahin’in, Dilber Ay’ın vefatından bir gün önce yaptığı ziyarete ilişkin fotoğraflar paylaştığı ortaya çıktı.

Bu arada Dilber Ay’ın, diz kapaklarındaki rahatsızlıktan dolayı bir süredir özel hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.

Altın Koza Film Festivali’nde ödül aldı

Dilber Ay, 1956’da Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde dünyaya geldi.  Katıldığı ses yarışmasıyla sahne dünyasına adım atan Ay, çok sayıda albüm  çıkarttı.

“Hacı Ağa”, “Zorunda mıyım?”, “Gelmezsen gelme” gibi eserlerle tanınan  sanatçı, “Kadere Mahkumlar” televizyon programıyla geniş kitlelere ulaştı.

Oyunculuk yeteneğine de sahip olan Ay, rol aldığı “Beynelmilel” sinema  filmiyle 14. Altın Koza Film Festivali’nde “En iyi yardımcı kadın oyuncu” ödülüne  değer görüldü.

Ay, “Hayat Sana Güzel” ve “Yol Arkadaşım 2” sinema filimlerinde de rol  aldı.

CÜNEYT ÖZDEMİR’DEN  “ZORUNDA MIYIM” PAYLAŞIMI

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan 5N1K programına katılan Dilber Ay ve Cüneyt Özdemir arasında geçen diyalog herkesi güldürmüştü. Dilber Ay’ın vefatından sonra sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Özdemir, “Zorunda mıyım? ( Dilber Ay’ın kendisi ile şahsen hiç karşılıklı tanışmamış olsak da sanırım 5n1k canlı yayınındaki bu anlar ile hatırlanacağız. Allah Rahmet Eylesin)” ifadelerini kullandı.