marmaris tekne turları
Trump kendi sosyal medyasını kuruyor « Teketek Haber

Teketek Haber

Trump kendi sosyal medyasını kuruyor

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Kongre Binası’na yapılan saldırı sonrası sosyal medya platformlarının kara listesine alınmıştı. Twitter ve Facebook başta olmak üzere birçok sosyal ağ Trump’ın hesaplarını kapatmıştı. Trump’ın bu kararlar neticesinde kendisine ait bir sosyal medya platformu kurmaya hazırlandığı ortaya çıktı.

Trump kendi sosyal medyasını kuruyor
22 Mart 2021 - 11:09

Donald Trump’ın yardımcısı Jason Miller, Fox News‘e yaptığı açıklamada eski başkanın kendi sosyal ağını kurmayı düşündüğünü ifade etti. Miller’a göre bu platform iki ila üç ay içerisinde hayata geçecek. Platformun şimdilik yayın anlayışı net değil.  Ancak açıklamalara göre yakında çıkacak uygulama, “oyunu yeniden tanımlayacak“. Potansiyel olarak görülen hedef kitle ise başlangıç aşamasında en az on milyon!

Ana akım sosyal medya platformlarının aksine Trump’ın uygulaması sağcı ideolojilere kapı açacak. Muhafazakar topluluğa hitap edecek servis Parler ve MeWe gibi aplikasyonlara alternatif olacak. Ayrıca muhtemelen eski ABD liderinin diğer uygulamalarda hayal ettiği gibi, kendi hizmetinde denetim oldukça kısıtlı olacak. Yahut hiç olmayacak.

Trump neden kara listeye alındı?

Donald Trump, Ocak ayında tüm popüler sosyal medya platformlarından uzaklaştırılmıştı. Twitter ve Facebook aracılığıyla destekçilerini Kongre Binası‘na çağıran eski başkan, Joe Biden’in seçilmesine karşı çıkmak istiyordu. Fakat işler pek de istediği gibi gitmedi. Sağcı muhafazakarların yaptığı baskın kontrol altına alındı. Ardından Snapchat, Twitch ve YouTube‘un da aralarında olduğu tüm platformlar Trump’la yollarını ayırdı.

rus porno