Teketek Haber

TÜM HEMŞERİLERİMİZİ TANITIM GÜNLERİNE BEKLİYORUZ.

TÜM HEMŞERİLERİMİZİ TANITIM GÜNLERİNE BEKLİYORUZ.
24 Haziran 2022 - 15:32

Kahramanmaraş  Dernekleri Federasyonu (MarasFed) ile Büyükşehir Belediyesinin birlikte düzenlediği Kahramanmaraş Tanıtım Günleri İstanbul Yeni Kapıda ziyarete açıldı. Programın detaylarını Maraşfed Başkanı Uğur Yinanç düzenlediği Basın toplantısında anlattı.

Kahramanmaraş Tanıtım Günleri Etkinliğiyle ilgili Maraşfed Başkanı Uğur Yinanç yönetim kuruluyla birlikte etkinlik alanında basın toplantısı düzenledi. Yinanç yaptığı açıklamada; 3,5 yıl önce İstanbul’da Kahramanmaraş lobisi oluşturmak, daha iyi tanıtmak, birlik ve beraberlik içerisinde bir araya gelmek için Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonunun kurulduğunu belirtti. Kurulduğu günden beri çeşitli çalışmalara imza attıklarını da hatırlatan Başkan Yinanç, uzun süredir yaptıkları çalışmalar sonucunda Kahramanmaraş’ı İstanbul’a taşıdıklarını söyledi.

DOLU DOLU BİR PROGRAM OLACAK

Bugün tanıtım günlerinin kapılarını açtığını, 4 gün boyunca dolu dolu bir programın İstanbul’da yaşayan Kahramanmaraşlı ve İstanbul’da yaşayan tüm vatandaşları beklediğini dile getiren Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu Başkanı Uğur Yinanç şöyle konuştu; “Grup Başkanvekilimiz Mahir Ünal Bey’e, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e, İstanbul Büyükşehir Belediyemize, Tüm İlçe Belediye Başkanlarımıza, ilimizin kıymetli markalarına ve tüm ekip arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

YÖRESEL ÜRÜNLERİMİZ DAMAKLARI TATLANDIRACAK

Bugün artık 20 milyonluk İstanbul’u yeni kapıda ağırlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İstanbul’u soğutmaya geldik, ilimizin edebiyatı, kültürü, tarihi, doğası cennetten bir bahçedir. Fakat yaz ayı olduğu için dondurmamızla soğutmaya geldik diyoruz. Diğer lezzetlerimizde çok önemlidir tabiki. Hem acının en acısı hem de tatlının en tatlısı, en ekşisi İstanbul Yeni Kapıda ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. 4 gün boyunca yöresel ürünlerin yanı sıra birbirinden ünlü sanatçılarda katılımcılara müzik ziyafeti çekecek. Her yönüyle Yeni Kapıda olan Kahramanmaraş tanıtım günlerine tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Yönetim Kurulu ve Tertip Komitesi üyeleri Ahmet Ardıç, Cuma Köse, Latif Erdoğan, Mahmut Gökçe, İrfan Yavşan’ın bulunduğu basın toplantısında Federasyon Başkanı Yinanç basın mensuplarının sorularını da cevapladı.