Teketek Haber

TURİZM ÇALIŞANLARINA UCUZ KONUT

TURİZM ÇALIŞANLARINA UCUZ KONUT
21 Mayıs 2018 - 9:21

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel:”Toplam 2 bin 200 konut yapacağımız Kocayatak’taki konut inşaatlarımız TOKİ ile başladı. İlk etap 583 konutun bugünlerde temelleri atıldı ve yükseliyor inşaatlar. Çok değil 5- 6 ay içerisinde turizm çalışanlarımıza kuralarını çekerek, bir sene içerisinde konutlarını teslim edeceğiz”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turizm çalışanlarının ucuz taksitle ev sahibi olmasını sağlayacak TOKİ konutları inşaatının Kocayatak’ta başladığını, bir yıl içinde evlerin teslim edileceğini bildirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, başkan Türel iftarını Büyükşehir Belediyesi’nin Serik ilçesinde kurduğu iftar sofrasında açtı.

İftara, AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Serik Kaymakamı Haluk Şimşek, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Kozan, meclis üyeleri, muhtarlar, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İftarda konuşan başkan Türel, mübarek günlerin millete, İslam alemine ve dünyaya huzur getirmesini diledi. Tarih boyu Kudüs ve Filistin toprakları için savaşmış bir milletin insanları olduklarını kaydeden Türel, “Abdülhamid Han Filistin’de Yahudi devleti kurulmasına karşı çıkmıştı. Mustafa Kemal Atatürk 7. Ordu komutanı olarak Filistin’de görev yapmıştı. Bugün de Filistin’deki zulme ilk bayrak açan devletin ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olması tesadüf değildir. Antalyalılar adına Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, medarı iftiharımız Dışişleri Bakanımıza, kararlılık gösteren tüm siyasi kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Kente ve Serik ilçesine yapılan yatırımlarla ilgili de bilgi veren Türel, ilçede 20 milyon liralık cadde ve kaldırım düzenlemesi yapıldığını bildirdi. Seçim taahhütleri arasında turizm çalışanlarını ucuz taksitlerle konut yapma sözleri bulunduğunu anımsatan Türel, şöyle devam etti:

“Şimdi toplam 2 bin 200 konut yapacağımız Kocayatak’taki konut inşaatlarımız TOKİ ile birlikte başladı. İlk etap 583 konutun bugünlerde temelleri atıldı ve yükseliyor inşaatlar. Çok değil 5-6 ay içerisinde turizm çalışanlarımıza kuralarını çekerek, bir sene içerisinde konutlarını teslim edeceğiz. Ve böylelikle Serik’te, Belek’te, Kadriye’de, Boğazkent’te turizm çalışanımız, turizm tesislerinde bahçıvanlık yapan, valiz taşıyan, mutfakta bulaşık yıkayan kardeşlerimiz şimdi en ucuz taksitlerle ev sahibi oluyorlar. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyelim.”

Serik için vizyon proje olarak Serik Kültür Merkezi’nin ihalesini yaparak temelini atacaklarını kaydeden Türel, uygulama projelerinin tamamlanmak üzere olduğunu, bu yılın eylül ayında ihale aşamasına gelineceğini ve yıl sonuna doğru da temelinin atılacağını düşündüğünü bildirdi.

Başkan Menderes Türel, konuşmasının sonunda, şampiyon olarak 3. Lige yükselen Serikspor’u da kutlayarak, yeni şampiyonluklar istedi.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin