Teketek Haber

UNESCO ADAYI ESHAB-I KEHF, EMITT’E TANITILIYOR

UNESCO ADAYI ESHAB-I KEHF, EMITT’E TANITILIYOR
26 Ocak 2018 - 23:42

Afşin Belediyesi, dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan ve TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT), “Dünya Mirası Afşin Eshab-ı Kehf Külliyesi” temalı stant ile ziyaretçi karşısına çıktı.

Dünya Mirası Afşin Eshab-ı Kehf Külliyesi standının turizmciler tarafından yoğun ilgi gördüğünü belirten Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, şunları söyledi:

“22. kez kapılarını açan EMITT, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getirdi. EMITT, bu yıl 60 bin metrekarelik alanda 108 ülkeden katılımcıyı ağırlıyor. Biz de Afşin Belediyesi olarak başta UNESCO Dünya Mirasları Geçici Listesinde yer alan Afşin Eshab-ı Kehf Külliyesini ve ilçemizin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmak için yerimizi aldık.”

İlk günden itibaren Eshab-ı Kehf standının ziyaretçi akınına uğradığını söyleyen Güven, “Afşin’i İstanbul’a taşıdık. Farklı ülkelerin ve yerel de il, ilçelerin ayrıca tatil planı yapan tüm kesimin büyük önem verdiği 22’nci Uluslararası Turizm Fuarına katılım oldukça güzel. Fuarın ilçemizin tanıtımına çok önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.” diye konuştu.