Teketek Haber

Wi-Fi 7 Sertifikası Alan Dünyanın İlk Ev Router’ları

Wi-Fi 7 Sertifikası Alan Dünyanın İlk Ev Router’ları
16 Ocak 2024 - 9:18

TP-Link Archer BE800 ve TP-Link Deco BE85, Wi-Fi Alliance tarafından resmi olarak Wi-Fi CERTIFIED 7™ sertifikasına sahip oldu.

TP-Link Archer BE800 ve TP-Link Deco BE85, , Wi-Fi Alliance’dan Wi-Fi 7 sertifikası alan dünyanın ilk ev Router’ları arasında yer alıyor.

Wi-Fi CERTIFIED 7™ programı, kablosuz cihazların birlikte çalışabilirlik, güvenlik ve bir dizi Wi-Fi protokolü için yüksek standartları karşılamasını sağlamak amacıyla Wi-Fi Alliance tarafından geliştirilen bir birlikte çalışabilirlik sertifikasyon programıdır. Wi-Fi CERTIFIED™ cihazları en iyi kullanıcı deneyimini sunar. En yeni nesil Wi-Fi teknolojisi olan Wi-Fi 7, 2,4 GHz, 5 GHz ve 6 GHz frekans bantlarında WLAN performansını geliştirerek daha yüksek verim, daha düşük gecikme süresi ve daha fazla güvenilirlik gibi avantajlar sunar. Wi-Fi CERTIFIED 7™ sertifikası ile iki TP-Link modeli, olağanüstü Wi-Fi 7 performanslarını ve birlikte çalışabilirliklerini tam olarak göstermektedir.

Wi-Fi Alliance Başkanı ve CEO’su Kevin Robinson, “Wi-Fi CERTIFIED cihazlar, milyarlarca cihazlık Wi-Fi ekosisteminde kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunuyor” dedi. “TP-Link’i Wi-Fi CERTIFIED statüsüne ulaştığı ve müşterilerine en tutarlı, güvenilir deneyimi sunma konusundaki kararlılığı için alkışlıyoruz.”

TP-Link Archer BE800 ve Deco BE85, 320 MHz, MLO ve 4K-QAM sunuyor. Bu geliştirmeler Wi-Fi 7 özelliklerini artırarak daha yüksek hızlar, daha düşük gecikme süresi, daha fazla kararlılık ve verimli ağ iletişimi sağlıyor. Video akışı, çevrimiçi oyun, AR/VR, büyük dosya aktarımları ve 8K video oynatmada mükemmel.

Wi-Fi Router’larda dünya lideri olan TP-Link’in misyonu, sürekli olarak en iyi ve en yeni ürün özelliklerini sunmaktır. TP-Link Deco ve Archer serileri, farklı tüketicilerin ağ ihtiyaçlarını karşılayan yüksek, orta ve düşük segmentleri kapsayan bir dizi Wi-Fi 7, daha yüksek hızlar, daha az parazit ve daha güçlü Wi-Fi 7 ağ deneyimleri sunmaya kararlıdır.