marmaris tekne turları
YARDIMCIOĞLU: ŞEHİT AİLESİNE KÜFRETMENİN BEDELİNİ BU MİLLET SİZLERE ÖDETTİRECEKTİR! « Teketek Haber

Teketek Haber

YARDIMCIOĞLU: ŞEHİT AİLESİNE KÜFRETMENİN BEDELİNİ BU MİLLET SİZLERE ÖDETTİRECEKTİR!

YARDIMCIOĞLU: ŞEHİT AİLESİNE KÜFRETMENİN BEDELİNİ BU MİLLET SİZLERE ÖDETTİRECEKTİR!
09 Kasım 2021 - 11:04

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, Bingöl’de şehit ağabeyine “bacını…” diyen İyi Partili Lütfü Türkkan’a sert tepki gösterdi. Yardımcıoğlu, “Şehit ailesine küfretmenin bedelini bu millet sizlere ödettirecektir” dedi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de şehit ağabeyine küfretmesi nedeniyle bir yazılı açıklama yaparak; Türkkan’ı yaptığı edepsizlikten dolayı kınadı. Türkkan’ın ağzından çıkan küfrün, bağlı bulundukları güruhun zihniyetini yansıttığını kaydeden Yardımcıoğlu, bu ifadelerden sonra Türkkan ve avanelerinin değil siyaset sahnesine, insan içine bile çıkmasında yeis bulunduğunu belirtti.

“HAYASIZLIKTIR, NAMERTLİKTİR, EDEPSİZLİĞİN DANİSKASIDIR!”

Sözde milliyetçi Lütfü Türkkan’ın, argo ve küfür eğilimli üslubunu “Edepsizliğin daniskası” olarak nitelendiren Yardımcıoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bir şehit yakınına her ne ahval ve şart içinde olursa olsun, hangi gerekçe ile olursa olsun küfretmek ve özellikle ‘Bacını …..’ şeklinde küfretmek başlı başına bir hayasızlıktır, namertliktir. Edepsizliğin daniskasıdır. Ve yaptığı davranış şecaat arz ederken sirkatin dışa vurmasından başka bir şey değildir. Maalesef adınızda ‘İyi’ olmakla ‘İyi’ olamıyorsunuz. Ve soyadınızda Türk ve Türkkan kelimelerinin bulunması da sizi ‘Türk’ yapmıyor.”

“BU AZİZ MİLLET SİZİ DE GELDİĞİNİZ YERE GÖNDERECEKTİR!”

Türk milletinin geçmişte de söylemi eylemiyle örtüşmeyen Türk ve Türkiye düşmanlarına haddini bildirdiğini aktaran Yardımcıoğlu, şunları kaydetti: “Bu aziz ve kutlu bu millet sizin gibi safsata dolu, olduğu gibi görünmeyen ve göründüğü gibi olmayan güruhu çok defa görmüş ve yaptıkları tüm edepsizlik ve hadsizliklere gereken had bildirimini yapmıştır. Emin olun sizi de geldiğiniz yere gönderecektir. Bir şehit yakınına yapılan bu edepsizliği kınıyoruz. Bunları adam belleyenlere de ‘Uyanın! İşte sizin adam zannettikleriniz bunlar’ diyoruz. Aman ha, diyoruz. Dikkat, diyoruz. Allah bunların şerrinden bu aziz ve kutlu milleti muhafaza eylesin inşallah!”

Holzentsorgung Berlin