Teketek Haber

Yeni KHK’da neler var ne değişiklikler yer aldı? 477 sayılı En son KHK ile ne yapıldı?(Yeni Kanun Hükmünde Kararname)

447 sayılı yeni kanun hükmünde kararname yayımlandı. yeni khk’da türkiye için bir ilk yer alıyor. 477 sayılı khk’da neler var ne değişiklikler yer aldı? en son.

Yeni KHK’da neler var ne değişiklikler yer aldı? 477 sayılı En son KHK ile ne yapıldı?(Yeni Kanun Hükmünde Kararname)
04 Temmuz 2018 - 20:27

En son KHK ile ne yapıldı? 477 sayılı KHK’da neler var ne değişiklikler yer aldı?Yeni hükümet sistemine ilişkin düzenlemelerin yer aldığı Kanun Hükmünde Kararname Resmî Gazete’de yayımlandı.

YENİ KHK’DA NELER VAR?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş KHK’sı Resmi Gazete’de

477 sayılı Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ilişkin değişiklikleri içeren 477 sayılı Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükminde Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Bazı kanunlarda revizyona gidilerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine yönelik değişiklikler gerçekleştirildi. Pek çok kanunda yer alan yer alan ‘nizamname’ ifadeleri ‘Cumhurbaşkanı tarafından çıkarılan yönetmelik’ olarak değiştirildi.

Bakanlar Kurulunca ifa edilen bazı görevler doğrudan Cumhurbaşkanı’na teslim edildi. Bu doğrultuda KHK ile yürürlükteki kamun ve KHK’ların yürütme maddelerinde Bakanlar Kurulu’na yapılmış olan atıflar Cumhurbaşkanı’na yapılmış sayılacak.

477 sayılı KHK Cumhurbaşkanı’nın ant içip göreve başlamasının ardından yürürlüğe girecek.
Cumhurbaşkanı’nın yemin edip göreve başlamasıyla yeni hükümet kurulmuş olacak ve yetki yasası görevini tamamlayacak. Yeni dönemde Cumhurbaşkanı tarafından yayımlanan 1 No’lu kararnameyle bakanlıkların kuruluşu gerçekleştirilecek ve yeni teşkilat şeması belirlenecek.

74 maddeden oluşan KHK’nın tamamı için TIKLAYIN

Etiketler: en son khk neler değişti, KHK, Yeni KHK, yeni khk ile ne yapıldı, yeni khkda neler var