marmaris tekne turları
YETİM ÇOCUKLAR HATAY’A NEFES OLDU « Teketek Haber

Teketek Haber

YETİM ÇOCUKLAR HATAY’A NEFES OLDU

YETİM ÇOCUKLAR HATAY’A NEFES OLDU
11 Kasım 2020 - 15:51

Yetim Vakfı, yangında ormanları büyük zarar gören Hatay’ın yeniden yeşertilmesi için harekete geçti. Vakfın Reyhanlı Eğitim Köyü’nde kalan 50 yetim çocuk “Hatay’a Nefes Ol” etkinliği kapsamında Kırıkhan ilçesinde kendi elleriyle fidan ekti.

Yetim Vakfı, çocuk ile doğa arasındaki iletişimi artırmak ve daha yaşanabilir bir çevre oluşturmaya katkı sağlamak için Çevre Kuruluşları Derneği (ÇEKUD) ile birlikte anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Yetim Vakfı’nın Reyhanlı Eğitim Köyü’nde kalan yetim çocuklar, yangında yüzlerce hektarlık ormanları yanan Hatay’a kendi elleriyle fidan dikti.

Pandemi nedeniyle 50 yetim çocuğun katıldığı “Hatay’a Nefes Ol” etkinliği, Kırıkhan ilçesinde gerçekleşti. Çocuklar, yemyeşil fidanları yeniden toprakla buluşturdu.

“Hatay’a Nefes Ol” etkinliğiyle çocukları doğa ile bir araya getiren Yetim Vakfı yeni bir hatıra ormanı oluşturmak için de kolları sıvadı. Vakıf, “Doğa Yetim Kalmasın” sloganıyla yeni bir kampanyaya başlıyor. Vakıftan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Yaşanabilir bir dünya için çocuklarımıza sahip çıkıyoruz. Bağışladığınız her fidan çocuklarımıza temiz bir nefes olacak. Sizin de dikili bir ağacınız olsun” ifadeleri kullanıldı. Hatıra ormanına bağışlanacak fidanların bedeli ise 15 TL olacak. Bağış yapmak isteyenler www.yetimvakfi.org.tr adresinden detaylı bilgiye ulaşabilecek.