Teketek Haber

Yurt dışı seyahatlerinizde “Katılım Sağlık” güvencesi

Yurt dışı seyahatlerinizde “Katılım Sağlık” güvencesi
04 Temmuz 2024 - 15:49

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Sağlık sigortası alanında geçen yılın mayıs ayından itibaren bir yıllık süreçte yüzde 133 toplam prim üretimi artışıyla sektörde en hızlı büyüyen ilk 10 şirket arasında yer alıyoruz. Her türlü ihtiyaca cevap veren ve birbirinin tamamlayıcısı olan sağlık sigortası ürünlerimizle sigortalıların her zaman yanındayız” dedi.

Katılım esaslı sağlık sigortacılığının öncüsü Katılım Emeklilik, sağlık sigortalarında farklı ihtiyaçlara yönelik faizsiz ürünleri, uygun primler ve kaliteli sağlık hizmetleriyle sunuyor. Katılım Sağlık markasıyla sağlık sigortacılığında en hızlı büyüyen 10 şirket arasında yer almaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Sağlık sigortası alanında geçen yılın mayıs ayından itibaren bir yıllık süreçte yüzde 133 toplam prim üretimi artış sağlayarak yaklaşık 900 milyon TL prim üretimi gerçekleştirdik. “Katılım Sağlık” markamızın sektörde fark yaratan ürün portföyüyle birlikte pazar payımızı genişletiyoruz. İhtiyaç duyduklarında, hayatın her alanında sigortalıların yanında olma anlayışımızla katılım esaslı sağlık sigortacılığını ülkemizde yaygın hale getiriyoruz. Gelecek hedeflerimizi de bu doğrultuda planlayarak hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

Yurt dışı seyahat sağlık sigortasına ilgi artıyor

Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB) verilerine göre 2024’ün ilk 3 ayında seyahat sigortası yaptıran kişi sayısı 951 bin 543 oldu. Schengen vizeleri de dahil birçok ülkede seyahat sağlık sigortalarının zorunlu hale gelmesi ve seyahat güvencesi konusunda bilinçli tüketicilerin artmasıyla yurt dışı seyahat sağlık sigortaları yaygınlaşmaya devam ediyor. Katılım Emeklilik, herkese ve her duruma uygun hizmet sunan sağlık sigortaları portföyünde yer alan Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ile katılımcılarının yurt dışı seyahatlerini de güvence altına alıyor. Faizsiz sigorta anlayışıyla, Tur İptali ve çoğu başka üründe olmayan Vize Reddi Güvencesi gibi birçok avantaj sunarak yurt dışı seyahatlerinde de sigortalıların yanında oluyor.

Katılım Emeklilik’ten avantajlı yurt dışı seyahat sağlık sigortası

Katılım Emeklilik’’in Yurt Dışı Seyahat Sigortası, Tıbbi Tedavi ve Transfer, Maddi Hasar Güvencesi, Bagaj Kaybı ve Gecikme Güvencesi gibi avantajları da kapsıyor. Sigortalılara poliçe kapsamında ani rahatsızlık ve hastalıklara ilişkin tıbbi tedavi teminatı, sigortalının tedavi görebileceği en yakın sağlık kuruluşuna nakli teminatı ve sigortalının tedaviyi tamamlayıp taburcu olduktan sonra ikametgâh adresine nakledilmesi teminatlarını sunuyor. Yurt dışında yaşanacak bir sağlık probleminde ortaya çıkacak maliyetler düşünüldüğünde son derece önemli güvenceler sağlıyor. Ayrıca sigorta kapsamında seyahatin gecikmesi durumunda oluşan zararı karşılayarak vizenin geçerli olduğu süre kaybının olmasını da engelliyor. Bagajın kaybolması, çalınması veya zarar görmesi durumunda oluşan hasarları karşılayarak bulunduğu yere bagajı ulaştırma imkânı da veriyor. Bu ürün dijital olarak Katılım Emeklilik web sitesinde satışa açık, seyahatlerinizi planlarken online olarak da satın alabilirsiniz.

Acil durumlarda da yanınızda

Sağlıkla ilgili ihtiyaç duyduğunuz her konuda finansal bir teminat sağlayan Katılım Emeklilik’in farklı bir sigortası olan Acil Sağlık Sigortası da her türlü tanı ve tedavi işlemlerinde önemli avantajlar sunuyor. Uygun primlerle sağlığınızı güvence altına alarak sınırsız online sağlık paketi, ücretsiz diş sağlığı hizmeti, 7/24 ambulans ve tıbbi danışmanlık hizmetleriyle acil durumlarda da sigortalıların yanında oluyor. Ani hastalık veya kaza durumlarında yaşanacak maddi kaygıları ortadan kaldıran Acil Sağlık Sigortası, sağlık hizmetlerine daha kolay ulaşma imkânı veriyor. Ayrıca acil servis ziyaretleri, yoğun bakım tedavileri, ameliyatlar ve diğer tıbbi müdahaleler gibi acil durum hizmetleri de sigorta kapsamında yer alıyor. Karşılaştığınız bir kaza veya beklenmedik bir hastalık gibi acil durumlarda sizi yalnız bırakmayan Katılım Emeklilik, kaliteli hizmetleriyle çözüm odaklı sağlık güvencesi sağlıyor.