Teketek Haber

ZAFER PARTİLİ ASLAN: MİLYONLARCA EĞİTİMSİZ GENÇ AFGAN ERKEĞİNİN HEDEFİNDE TÜRKİYE VAR

ZAFER PARTİLİ ASLAN: MİLYONLARCA EĞİTİMSİZ GENÇ AFGAN ERKEĞİNİN HEDEFİNDE TÜRKİYE VAR
11 Temmuz 2023 - 10:55

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Esmaül Hüsna Aslan, yaptığı açıklamayla Afganistan’dan Türkiye’ye kaçak girişlerin sürdüğünü belirterek, “Türkiye bıçak sırtında. Her gün gelen yeni suç haberleri bölgesel infial yaratıyor. Bu birikmişlik kitlesel bir harekete dönüşebilir.” dedi. “Eğitimsiz, temel insani ihtiyaçlarından mahrum, şiddeti içselleştirmiş ve travmatik milyonlarca genç Afgan erkeğinin hedefinde Türkiye var” uyarısında bulunan Aslan, “Ümmetçi bir saikle bunların Türk toplumuna entegre olacağını düşünmek en basit haliyle saflık ve cahilliktir.” ifadelerini kullandı.

Zafer Partili Aslan, Taliban yönetimindeki Afganistan’ın geçmişten günümüze geçirdiği süreci anlattı. Afganistan’da “kadının adı yok” diyen Aslan, “Bu insanlar Taliban’ın ülke kontrolünü yeniden ele geçirmesiyle akın akın Türkiye’ye hücum etti.” ifadesini kullandı.

“GENÇ AFGAN ERKEĞİNİN HEDEFİNDE TÜRKİYE VAR”

Yaptığı yazılı açıklamada, “Zafer Partisi olarak uyarıyoruz” diyen Aslan, şu ifadeleri kullandı:

“Eğitimsiz, temel insani ihtiyaçlarından mahrum, şiddeti içselleştirmiş ve travmatik milyonlarca genç Afgan erkeğinin hedefinde Türkiye var. Neden mi?

Afganistan, Sovyetler Birliği’nin 1979’daki işgalinden günümüze barış yüzü görmedi. Savaşın hiç bitmediği, toplumun gelişmesi için hiçbir yatırımın yapılamadığı ülkede akil olanın değil radikal olanın sesi çıkıyor.

“GENÇ AFGAN ERKEKLER EVLENMEDİ”

Sovyetler Birliği’nin 1980’li yıllarda tek eşliliği zorunlu kılmasıyla şehirlerdeki zengin nüfus Sovyet işgalinin uzanamadığı kırsal bölgelere göç etti. Çok eşliliğin kırsal bölgelerde yayılması, iş sahibi olamayan dolayısıyla eşini geçindiremeyeceği düşünülen genç Afgan erkeklerin evlenememesine yol açtı.

“GELMEYİ DE SÜRDÜRÜYORLAR”

1990’lı yıllar boyunca süren Taliban iktidarı ve 2004 yılında ABD işgaliyle kurulan Afganistan İslam Devleti’nde de çok eşliliğin yarattığı demografik sorunlar devam etti. Genç Afganlar, yaşlı ve zengin erkekler çok eşli olduğu için evlenemiyor. Afganistan’da kadının adı yok. Bu insanlar Taliban’ın ülke kontrolünü yeniden ele geçirmesiyle akın akın Türkiye’ye hücum etti. Gelmeyi de sürdürüyorlar. Ümmetçi bir saikle bunların Türk toplumuna entegre olacağını düşünmek en basit haliyle saflık ve cahilliktir. Bu ihanetin açtığı yaralar iyileştirilemez bir hal almaya doğru gidiyor.

”BOŞ GELMİYORLAR”

Bunların yanında, ülkemize elini kolunu sallayarak girenlerin çoğu boş da gelmiyor. Uyuşturucu tacirlerinin çanta olarak kullandığı kaçaklar Türkiye’ye soktuğu uyuşturucularla gençlerimizi ateşe atıyor. Kendi geldikleri bataklıktan, ülkemize de getiriyorlar. Annelerin gözleri yaşlı gencecik çocuklarımızın yitip gitmesini izliyoruz.

“BU BİRİKMİŞLİK KİTLESEL BİR HAREKETE DÖNÜŞEBİLİR”

Zafer Partisi olarak uyarıyoruz. 40 yılı aşkın bir süredir barış yüzü görmemiş coğrafyalardan insan ithal etmeyi bırakın. Toplumun mayasını değiştirmeye kalkmayın. Türk Ulusuna uygulayacağınız toplum mühendisliği eninde sonunda ters tepecektir. Türkiye bıçak sırtında. Her gün gelen yeni suç haberleri bölgesel infial yaratıyor. Bu birikmişlik kitlesel bir harekete dönüşebilir.

“UMUDUNUZU ASLA KAYBETMEYİN”

Türk tarihi inişler kadar çıkışlarla da doludur. Her şeyin bittiğini düşündüğünüz yerde Türk’ün direnişi başlar. Umudunuzu asla kaybetmeyin. “Ey Türk! Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir?”