Teketek Haber

ZEYTİN DALI HAREKATINA DESTEK İÇİN YÜRÜDÜLER

ZEYTİN DALI HAREKATINA DESTEK İÇİN YÜRÜDÜLER
26 Şubat 2018 - 20:26

Çeşitli illerden araçlarıyla gelen vatandaşlar, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde konvoy oluşturup Mehmetçik’e sevgi gösterisinde bulundu.
Türkiye İzcilik Federasyonu üyeleri de Mehmetçik’e destek için yürüyüş gerçekleştirdi.

Türkiye’nin çeşitli illerinden çok sayıda vatandaş, Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla araçları ile geldikleri Reyhanlı’da konvoy oluşturup Mehmetçik’e sevgi gösterisinde bulundu.

Kayseri, Kahramanmaraş, Malatya gibi illerden Türk bayraklarıyla donattıkları araçlarıyla ilçeye gelen çok sayıda kişi, kent merkezinde tur attı.

Mehter marşları eşliğinde hareket eden araçlara Reyhanlı halkı alkışlarla destek verirken, gruptakiler ilçedeki harekat merkezi önüne gitti.

Burada Mehmetçik’e sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar kurban keserek dua etti. Bazı vatandaşların yöresel kıyafetlerle katıldığı etkinlikte renkli görüntüler oluştu.

Antakya ilçesinde de Türkiye İzcilik Federasyonu Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Enstitüsü (TİFAKE) üyelerince bayraklı yürüyüş düzenlendi.

Atatürk Caddesi’nde başlayan ve Antakya Şehitliği’nde sona eren yürüyüş boyunca çeşitli marşlar okuyan izciler, şehitler için dua etti.