Teketek Haber

3 BİN ÖĞRENCİ YAZ TATİLİNİ SPORLA GEÇİRECEK

3 BİN ÖĞRENCİ YAZ TATİLİNİ SPORLA GEÇİRECEK
30 Haziran 2022 - 14:29

Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün her yıl düzenlediği ve yoğun ilgi gören Yaz Spor Okulları başladı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, kursların ilk gününde çocukları yalnız bırakmadı.
betturkey
Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün çocukları farklı spor aktiviteleriyle buluşturmak amacıyla her yıl düzenlediği Yaz Spor Okulları başladı. İlçenin farklı noktalarındaki kurs merkezlerini gezen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, çocukların ilk ders heyecanını paylaştı. Çocukların yaz tatilini verimli geçirmeleri için düzenlenen kursların yoğun ilgi gördüğünü kaydeden Başkan Çalık, “5 ile 14 yaş grupları arasında yaklaşık 3 bin öğrencimize 16 branşta ücretsiz eğitim imkanı sunuyoruz. Tüm eğitmenlerimize ve evlatlarımıza başarılı bir dönem diliyorum” ifadelerini kullandı.
Madalya ve sertifika töreni 27 Ağustos’ta düzenlenecek
1x bet
Beylikdüzü sınırları içerisinde yer alan 16 farklı alanda sürdürülecek kurslarda; basketbol, voleybol, yüzme, cimnastik, futbol (kız/erkek), masa tenisi, taekwando, tenis, izcilik, satranç ve çocuk zumbası branşları yer alıyor. Engelsiz branşlarda ise yüzme, cimnastik, basketbol ve taekwando alanında eğitimler veriliyor. Yaz Spor Okulları’nın kapanışı ise 27 Ağustos’ta Kavaklı Hasan Doğan Stadı’nda gerçekleşecek madalya ve sertifika töreni ile yapılacak.