Teketek Haber

ARTIK OKUMA YAZMAYI ÖĞRENMEK ÇOK KOLAY

ARTIK OKUMA YAZMAYI ÖĞRENMEK ÇOK KOLAY
06 Eylül 2019 - 10:58

Eğitim ve kültür yayıncılığının öncü markalarından Tudem Yayın Grubu, yeni eğitim öğretim yılında okuma yazma ile tanışacak çocuklar için iki ayrı set hazırladı.

Geçtiğimiz yıllarda hazırladığı okuma yazma seti ile eğitimciler ve anne babalardan tam not alan Tudem Yayın Grubu, bu yıl ilkokul birinci sınıf öğrencileri ve öğretmenlerine daha zengin bir ürün yelpazesi sunuyor.

Öğretim programlarındaki değişiklikler ile öğrenci ve öğretmenlerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yenilenen Tudem Okuma Yazma Seti, okuma yazma öğretirken ihtiyaç duyulan tüm materyal ve kaynakları içeriyor. Birinci sınıf müfredatına uygun olarak dik temel harflere göre hazırlanan set toplam 30 parçadan oluşuyor. Sette, dinleme ve ilk çizgi çalışmalarını içeren Okula Başladım kitabı, 14 ayrı Okuyorum Yazıyorum fasikülü, 7 Okuma Kitapçığı, 2 ayrı Yazı Defteri, 2 ayrı Tekrar Çalışmaları kitabı, Matematik Defteri ve Matematik Tekrar Çalışmaları Kitabı, Hızlı Okuma kitabı ve Akıl Oyunları fasikülü bulunuyor. Sette ayrıca, dinleme etkinlikleri, interaktif çalışmalar ve dönem sonunda öğrencinin başarısını ödüllendiren sertifika yer alıyor.

Bu yıl Tudem Yayın Grubu’nun ilkokul birinci sınıf yayınlarına eklenen BlokTest Okuma Yazma Seti ise okuma yazma öğretimindeki tüm süreçleri kapsayan bilimsel içeriği, modern tasarımı ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Set, 5 ayrı Okuyorum Yazıyorum fasikülü, Yazı Defterim, Hece Kitabım, Okuma-Yazma Tekrar Çalışmaları, Matematik fasikülleri, 5 ayrı İlk Okuma Kitabım ve Okuma Yazma Sertifikası olmak üzere toplam 15 parçadan oluşuyor.

Tudem Yayın Grubu’nun, okula uyum haftası için BlokTest Okuma Yazma Seti’ndeki ilk çizgi ve ses çalışmalarından örneklerle hazırladığı ve 50 bin adet basıp ücretsiz olarak dağıttığı Okula Başladım fasikülü, öğretmenlerden büyük ilgi görüyor.

Tudem Okuma Yazma Seti ve BlokTest Okuma Yazma Seti’ni sınıfında okutan öğretmene, özel kutusu içinde Öğretmen Seti hediye ediliyor. Öğretmen Setinde; öğrenci setinin tamamı, afişler, posterler ve kartlar yer alıyor. Öğretmenler kendilerine verilen şifreyi kullanarak tudemakas.com üzerinden akıllı tahta uyumlu AKAS 3.0 ile setlerin tüm içeriğine ulaşabiliyor. AKAS 3.0 öğretmene özel asistan görevi üstleniyor, öğretmenler tahtada değil öğrencilerin arasında onlarla ilgilenerek ders işleyebiliyor.

Tudem Okuma Yazma Seti ve BlokTest Okuma Yazma Seti tüm Tudem bayilerinde bulunabilir.