Teketek Haber

ONİKİŞUBAT’TA 4 BİN ÇOCUK YÜZME ÖĞRENECEK

ONİKİŞUBAT’TA 4 BİN ÇOCUK YÜZME ÖĞRENECEK
01 Temmuz 2022 - 16:41

4 bin çocuk Onikişubat Belediyesi’nin 7 havuzunda yüzme öğrenecek

İlçenin 7 farklı noktasına kazandırdığı yüzme havuzlarında yediden yetmişe tüm vatandaşlara ve çocuklara dört mevsim yüzme keyfini yaşatan Onikişubat Belediyesi, yaz tatili dolayısıyla havuzları çocukların hizmetine tahsis etti. Kursların açılışında konuşan Başkan Mahçiçek, bir de müjde vererek, “4 bin yavrumuz, 7 havuzumuzun tamamında birer saat yüzme süresiyle yaz ayını verimli geçirecek ve yüzmeyi öğrenecek” dedi.

Geride kalan görev süresinde kent tarihinde görülmemiş sosyal tesis yatırımlarını bir bir ilçeye kazandıran Hanefi Mahçiçek başkanlığındaki Onikişubat Belediyesi, Kapalı Yüzme Havuzları ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

İlçenin farklı lokasyonlarında hayata geçirdiği ve 7’den 70’e tüm vatandaşların kolaylıkla ulaşıp, kullanabildiği kapalı yüzme havuzları, yaz aylarında da çocukların yüzme eğitimine tahsis edildi. 7 kapalı yüzme havuzuyla 8-14 yaş arası çocukların sosyal, fiziksel ve ruhsal yönden gelişimlerine katkı sağlayan Onikişubat Belediyesi, yeni dönemin başlangıcını yaptı.

Binlerce çocuğun sabırsızlıkla beklediği Yaz Yüzme Kursları’nda 2022 yılı döneminin başlamasıyla birlikte havuzlar, çocukların sesleri ve kulaçlarıyla şenlendi. Yaz Yüzme Kursları, Şehit Abdullah Çavuş Kapalı Yüzme Havuzu, Şehit Serkan Yılmaz Kapalı Yüzme Havuzu, Piri Reis Kapalı Yüzme Havuzu, Şehit Hüseyin Varol Kapalı Yüzme Havuzu ve Şehit Cengiz Engizek Kapalı Yüzme Havuzu’nda uzman eğiticiler ve cankurtaranların eşliğinde başladı.

Şehit Abdullah Çavuş Kapalı Yüzme Havuzu’ndaki açılışa, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek de katıldı. Yüzme kursuna çocuklarını getiren ailelerle sohbet eden Başkan Mahçiçek, sonrasında ise havuzda yüzme eğitimi alan minik çocukları ziyaret etti. Öğrencilere yüzme ile ilgili uyarılarda bulunan Başkan Mahçiçek, bir de sürpriz verdi.

“İlçemizin 7 ayrı noktasına yüzme havuzları kazandırdık”

Onikişubat Belediyesi’nin 7 farklı havuzunda tüm vatandaşların ve çocukların dört mevsim yüzme keyfi yaşadığını anlatan Başkan Mahçiçek, “Onikişubat Belediyesi olarak ilçemizin 7 ayrı noktasına yüzme havuzları kazandırdık. Bu havuzlarımızda yediden yetmişe tüm vatandaşlarımız ve evlatlarımız dört mevsim yüzme keyfini yaşıyor. Yaz ayı dolayısıyla da okulların tatil olmasıyla birlikte havuzlarımızı minik yavrularımızın yüzme öğrenebilmesi için tahsis ettik. Bilgi ve Kültür Evleri’nin içerisindeki 7 havuzumuzun tamamında yazları yüzmeden tutun da, Kur’an-ı Kerim, musiki, yabancı dil gibi çok farklı branşlarda aktiviteler var. Yüzme havuzlarımızla çocuklarımızla beraber olalım, heyecanlarını paylaşalım istedik. Çocuklarımız sportif aktivitelerle daha sağlıklı, daha zinde olacaklar. İki ay süresiyle havuzlarımızda yüzme kursları verilecek” dedi.

“Yüzme kursumuza 4 bin öğrencimiz kayıt yaptırdı”

Yüzme kurslarına 4 bin öğrencinin kayıt yaptırdığını dile getiren Başkan Mahçiçek, Haydarbey Mahallesi’ne de bir havuz kazandıracaklarını belirterek, “Şuana kadar 4 bin yavrumuz kayıt yaptırdı. Dolayısıyla 7 havuzumuzun tamamında çocuklarımız birer saat yüzme süresiyle, yaz ayı verimli geçirecek ve yüzmeyi öğrenecek. Tüm çocuklarımıza güveniyorum. Başarılı bir eğitimin ardından buralardan nice şampiyonlar çıkacak İnşallah. Kurs sonunda da bir yarışma yapacağız. Hem eğlenecek hem spor yapacak hem kötü alışkanlıklardan uzak kalacak. Tüm ailelerimize ve çocuklarımıza havuzlarımıza hoş geldiniz diyorum. Yakında Haydarbey Mahallesi’nde bir havuzumu daha hizmete açacağız, bunun da müjdesini vermiş olalım” şeklinde konuştu.